www.anfitrap.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

www.anfitrap.com

rap burada yaşanır

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Yahudi Hikayeleri

YazarMesaj
ŦвSezqin Seven
α∂мιвιѕтяαтσя<
α∂мιвιѕтяαтσя
ŦвSezqin Seven

Erkek

Yahudi Hikayeleri Empty
MesajKonu: Yahudi Hikayeleri   Yahudi Hikayeleri Icon_minitimeCuma Ağus. 22, 2008 11:46 pm

Dul Kadın ve Yahudinin İmanı

Bir bayram arefesindeYahudi Hikayeleri Virg dul bir kadın yanında babadan yetim kalmış çocuğu ile zengin bir hacının dükkanına girerekYahudi Hikayeleri Virg Allah rızası için yardım istedi. Hacı fakir kadına yardım etmediği gibi:

- Bıktım sizden nedir bu iş.. Ben sizin için mi çalışıyorum. Defol şurdanYahudi Hikayeleri Virg diyerek kovdu.

Hacıdan hiç ummadığı bir şekilde cevap alarak kapı dışarı edilen kadıncağızYahudi Hikayeleri Virg melül- mahzun oradan ayrılıp giderkenYahudi Hikayeleri Virg hacının karşısındaYahudi Hikayeleri Virg aynı mağazadan bir dükkanın sahibi olan yahudiYahudi Hikayeleri Virg o fakirin ızdırabını anladı .

- Nedir hanımYahudi Hikayeleri Virg hacı size niçin bağırdı?Yahudi Hikayeleri Virg diye sordu.

İmanlı ve şuurlu bir kadın olan fakirceğizYahudi Hikayeleri Virg Yahudiye hacıyı şikayet etmek yerine :

- O benim büyüğümdür. Döver deYahudi Hikayeleri Virg kovar daYahudi Hikayeleri Virg sana ne oluyur ey kefere! diye cevap verdi.

Fakat Yahudi durumu anlamıştı. Kadını ısrarla dükkana çağırıpYahudi Hikayeleri Virg ne isterse almasınıYahudi Hikayeleri Virg kendisine ve çocuğuna olacak elbisenin kendisinde bulunduğunu hatta hacınınkinden daha iyisini kendisinden alabileceğini söyleyerek dükkanına getirdi. Dul kadın ve yetim çocuk Yahudinin dükkanından beğendikleri elbiseyi giydilerYahudi Hikayeleri Virg kuşandılar ve kadın Yahudiye :

- Allah sana iman nasip etsin. Sen bizi giydirdiğin gibi Allah da sana Cennette köşkler verip Cennet elbiseleri giydirsinYahudi Hikayeleri Virg giblerden dua ettiYahudi Hikayeleri Virg yanındaki masum çocuk daYahudi Hikayeleri Virg anasının duasına aminYahudi Hikayeleri Virg dedi. Şen şakarak oradan ayrılıp gittiler.

Dul ve yetimi dükkanından kovan hacıYahudi Hikayeleri Virg o gece bir rüya gördü. Rüyasında kıyamet kopmuş ve kendis cennete girmişti. Cennette gezerken gayet güzelYahudi Hikayeleri Virg gözleri kamaştıran bir köşk gördü. Baktı kiYahudi Hikayeleri Virg köşkün kapısında kendisnin ismi yazılı idi. <> diyerek köşkün kapısından içeri girmek istedi. Fakat kapıda bekçi olarak bekleyen melekler hacıyı içeri almadılar.

- Giremezsin hacıYahudi Hikayeleri Virg dur bakalım nereye gidiyorsun? dediler.

Hacı durdu :

- Niye giremiyorumYahudi Hikayeleri Virg bu köşk benim değil mi? diye sordu.

Melekler cevap verdiler :

- Düne kadar senindi amaYahudi Hikayeleri Virg maalesef dün sizden başkasına devredildi. Daha henüz kapısının üzerrindeki tabelâ da sçkülmemişYahudi Hikayeleri Virg yakında sökerlerYahudi Hikayeleri Virg dediler.

Hacı neye uğradığını anlayamadı. O telaş ve heyecan içinde uyandı kiYahudi Hikayeleri Virg yatakta yatıyor : < demek ki benden sonra onları yahudi Avram efendi giydirmişti. Köşkü kaçırdık>> dedi.

Sabah olunca doğru yahudi Avram efendinin dükkanına gitti. SelamYahudi Hikayeleri Virg hoş - beşten sonra:

- Avram efendiYahudi Hikayeleri Virg dünkü dul kadına sen kaç liralık elbise verdiysenonların parasını sana ben vereceğimYahudi Hikayeleri Virg dedi.

Yahudi bir altın değerinde elbise verdiğni söyledi.

Hacı :

- Madem o kadarmış al sana onun iki misliYahudi Hikayeleri Virg dedi.

Fakat Avram olmazYahudi Hikayeleri Virg dedi. Hacı değerini yükselttiYahudi Hikayeleri Virg hacı yükselttikçe yahudi olmaz diyorYahudi Hikayeleri Virg yahudi kabul etmedikçe hacı vermek istediği parayı artırıyordu. Hacı yüz altınYahudi Hikayeleri Virg ikiyüz altın vermeğe başladı amaYahudi Hikayeleri Virg artık Avram'ın da sabrı taşmıştı.

- Olmaz hacı olmazYahudi Hikayeleri Virg o köşk yüz altınla bin altınla satın alınmaz... O senin gördüğün rüyayı ben de gördüm ve işte müslüman oldum. o köşk düne kadar senindiYahudi Hikayeleri Virg sen daha evvel yaptığın hayır - hasenatla o kçşkü yaptırmıştın amaYahudi Hikayeleri Virg dün bana sattın. Ben onu tekrar sana satmaya niyetli değilim. Sen artık bundan sonra kapına geleni boş çevirmedeYahudi Hikayeleri Virg Cennette kendine başka saraylar yaptır. Allah'ın mülkü geniştriYahudi Hikayeleri Virg dedi.

Yahudiden de bu cevabı alan hacıYahudi Hikayeleri Virg bir daha kapısına geleni boş çevirmeyceğine dair kendi kendine söz vererek oradan ayrılığ gitti. Ama köş de elden gitti. Allah yardımcısı olsun.

Kaynak: Büyük Dini HikayelerYahudi Hikayeleri Virg İ.Sıddık İmamoğluYahudi Hikayeleri Virg Osmanlı Yayınevi

Yahudi Hikayeleri
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Yahudi Hikayeleri 1
» Yahudi Hikayeleri 2
» Yahudi Hikayeleri 3
» Yahudi Hikayeleri 4
» Yahudi Tarihi Mucizesi