www.anfitrap.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

www.anfitrap.com

rap burada yaşanır

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

14 yaşında almanya-türk rapçi ve becerisi

2 posters
YazarMesaj
shadex_xolcha
BY_SAHİP
 BY_SAHİP
shadex_xolcha

Erkek

14 yaşında almanya-türk rapçi ve becerisi Empty
MesajKonu: 14 yaşında almanya-türk rapçi ve becerisi   14 yaşında almanya-türk rapçi ve becerisi Icon_minitimePtsi Ağus. 11, 2008 1:46 am

Almanya'da yapılan Hip-Hop Şampiyonası'nda Almanya'yı 14 yaşındaki Mehmet Durmaz temsil edecek.

Daha 14 yaşında olmasına rağmen Türkçe, Almanca, İngilizce ve Fransızca'yı konuşabilen Mehmet Durmaz, Almanya'da yapılan Hip-Hop Şampiyonası'nda 5 jüriden de tam puan alarak 30 kişi arasında 1'inci oldu ve böylelikle 12 Haziran'da Bremen'de yapılacak olan "Dünya Şampiyonası"na katılmaya hak kazandı.

Kirchhain Belediye Başkanı Jochen Kirschner, Avrupa genelinde konuşulan Mehmet Durmaz'ı salona gelerek başarısından dolayı tebrik etti ve hediye verdi.

Profesyonel anlamda 10 yaşında "Bodypraject" salonunda dansa başlayan Mehmet Durmaz'n hayatı, Ganalı eğitmeni Bonn'dan başka bir salona transfer olunca değişti. Hocanın yerine o zaman 12 yaşında olan Türk genci Durmaz geçerek, 30 kişiye dans dersleri vermeye başladı.

Küçük yaşında başarılara imza atan Mehmet Durmaz, "Kendimi bildim bileli Hip-Hop yapıyorum. Birinciliklerime ve çok çalışmama rağmen, okulumla ailemi unutmadım. Başarımda ailemin katkısı büyük. Onların desteğini her zaman hissettim" dedi.

Pamukkale İmbis'in sahibi olan ve aynı zamanda da bir fabrikada çalışan Mehmet Durmaz, şampiyonaya Bodypraject salonunda ve Göttingen'de profesyonel anlamda ders aldığı 2 hocası ile hazırlanıyor.

Baba Durmaz, iki şehir arasında gidip gelen oğlu için şunları söyledi: "Oğlum, her zaman alçakgönüllüdür. Şampiyonlukları olmuştur, yarışmalar kazanmıştır ama ben şöyle yaptım, böyle yaptım diyerek etrafa anlatmaz. 'Baba, çok param olursa arabayla kapı kapı fakirlerin evlerini dolaşacağım, onlara yardım edeceğim' dediğinde onunla iftar ettim, duygulandım."
Mehmet Durmaz, Dünya Şampiyonası'na nasıl hazırlandığının sorulması üzerine, "Göttingen'de 2 tane profesyonel anlamda dans eden hocalarımdan dersler alıyorum. Onlar beni çok beğeniyor. Fakat çok çalışmak zorunda olduğumun bilincindeyim" diyerek başarıya giden yolu tarif etti.

Durmaz ayrıca, 12-13 Haziran'da Bremen'de yapılacak olan Dünya Şampiyonası'nda Türkiye'yi gururla temsil edeceğini söylerken, "İsterim ki, onlarda beni desteklesinler" diyerek Avrupalı Türklere mesaj verdi
ŦвSezqin Seven
α∂мιвιѕтяαтσя<
α∂мιвιѕтяαтσя
ŦвSezqin Seven

Erkek

14 yaşında almanya-türk rapçi ve becerisi Empty
MesajKonu: Geri: 14 yaşında almanya-türk rapçi ve becerisi   14 yaşında almanya-türk rapçi ve becerisi Icon_minitimeSalı Ağus. 26, 2008 10:32 pm

saol kardeşim eline saglık

14 yaşında almanya-türk rapçi ve becerisi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-